Wydarzenia
- Aktualności
- Konferencje
- deszczówka w budowie
- Katalog zielono-niebieskiej infrastruktury
- Kalkulator MWiK
- Przetargi
- Sprzedaż nieruchomości
- Dołącz do nas - oferty pracy
- Dla Obligatariuszy
- Klauzula informacyjna
- Deklaracja dostępności
- Dostępność podmiotu publicznego
Biuro Obsługi Klienta
- Cena wody i ścieków
- Jakość wody
- Regulamin
- Usługi specjalistyczne
- Chcę załatwić
- DRUKI DO POBRANIA
- Kontakt z nami
- Praca
O nas
Infrastruktura
- Oczyszczalnia ścieków
- Instalacja Termicznego Przekształcania Osadów
- Stacja uzdatniania wody
- Zdroje uliczne
Projekty Unijne
- BYDGOSKI SYSTEM WODNY I KANALIZACYJNY
- BYDGOSKI SYSTEM WODNY I KANALIZACYJNY II
- Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych, na terenie miasta Bydgoszczy
- MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW KAPUŚCISKA – II ETAP ORAZ WYKONANIE INTELIGENTNEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIASIECIAMI WOD.-KAN.
PISZĄ O PROJEKCIE DESZCZÓWKI
Bydgoszcz przestaje bać się deszczu – to przesłanie trafia do coraz większej liczby osób. O projekcie Bydgoska retencja +2050 piszą nawet w ogólnopolskiej prasie! W Rzeczpospolitej – w Życiu Regionów – (wydanie z 19 marca br.) zamieszczono artykuł o tym, jakim problemem są ulewne deszcze. Przywołano tam nas – Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy – jako pionierów w radzeniu sobie z wodami opadowymi i roztopowymi.
Jesteśmy dumni, że nasze działania i starania dla Bydgoszczy zostają docenione i szeroko propagowane. Oto, co napisano w Gazecie:
"– Sposób myślenia o sposobie odwodnienia miasta musi się zmienić. Wyścig z rosnącą intensywnością i czasem trwania deszczu na skutek ocieplenia klimatu, polegający na budowaniu coraz większych rur, przegraliśmy. Zmieniamy podejście – przekonywał w ubiegłym roku, podczas konferencji Bydgoska Retencja +2050, prezes tamtejszych Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Drzewiecki.
Miasto chce rozwiązać kwestię deszczówki kompleksowo. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zostały największym beneficjentem środków unijnych, przeznaczonych na inwestycje związane z zagospodarowaniem wód opadowych na terenach miejskich. Wart 220 mln zł projekt dostosowania sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta uzyskał 130 mln zł dofinansowania.
W ciągu czterech lat zostanie zmodernizowanych 90 km sieci deszczowej, powstanie 14 km nowej sieci i ponad 80 urządzeń hydrotechnicznych, pozwalających racjonalnie gospodarować wodami opadowymi i roztopowymi.
Chodzi m.in. o zbiorniki retencyjne na 37 tys. m sześc. wody, podczyszczalnie i instalacje do nawadniania terenów zielonych.
Dla właścicieli większych działek i nieruchomości przygotowano katalog rozwiązań z „zielono-niebieskiej infrastruktury": sadzawek, oczek wodnych i innych zbiorników, dzięki którym deszczówka będzie mogła być wykorzystana do podlewania i dlatego nie trafi do przepełniającej się kanalizacji".
Cały artykuł możecie przeczytać na http://www.rp.pl/Widziane-z-regionu/303229886-Beton-i-asfalt-powoduja-podtopienia.html