Wydarzenia
- Aktualności
- Konferencje
- deszczówka w budowie
- Katalog zielono-niebieskiej infrastruktury
- Kalkulator MWiK
- Przetargi
- Sprzedaż nieruchomości
- Dołącz do nas - oferty pracy
- Dla Obligatariuszy
- Klauzula informacyjna
- Deklaracja dostępności
- Dostępność podmiotu publicznego
Biuro Obsługi Klienta
- Cena wody i ścieków
- Jakość wody
- Regulamin
- Usługi specjalistyczne
- Chcę załatwić
- DRUKI DO POBRANIA
- Kontakt z nami
- Praca
O nas
Infrastruktura
- Oczyszczalnia ścieków
- Instalacja Termicznego Przekształcania Osadów
- Stacja uzdatniania wody
- Zdroje uliczne
Projekty Unijne
- BYDGOSKI SYSTEM WODNY I KANALIZACYJNY
- BYDGOSKI SYSTEM WODNY I KANALIZACYJNY II
- Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych, na terenie miasta Bydgoszczy
- MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW KAPUŚCISKA – II ETAP ORAZ WYKONANIE INTELIGENTNEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIASIECIAMI WOD.-KAN.
Deszczówka wraca do Hali Pomp
Ubiegłoroczna konferencja „Bydgoska retencja +2050. Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych – doświadczenia bydgoskie” spotkała się z dużym zainteresowaniem, a ponad 140 uczestników zgłosiło chęć i potrzebę dalszej dyskusji na temat zagospodarowania wód opadowych i roztopowych w oparciu o bydgoskie doświadczenia. I tak też się stanie. 8 listopada br. w Hali Pomp rozpoczęła się II konferencja naukowo-techniczna, która jest kontynuacją projektu Bydgoska retencja +2050 i kolejnym etapem weryfikacji bydgoskich osiągnięć – tym razem w zakresie tworzenia standardów dla wód opadowych.
- Chcieliśmy pokazać naszą ścieżkę, nasze osiągnięcia w tym zakresie, tym bardziej, że koncepcja opracowania standardów i organizacja tematycznej konferencji wpisuje się w potrzebę większości przedsiębiorstw wodociągowych, przed którymi jest perspektywa „przejęcia deszczówki” - mówił prezes MWiK Stanisław Drzewiecki. Podobne wnioski sformułowano w trakcie „Śląskiego Forum Wodociągowego” na początku lipca 2018r., podczas którego skierowano do przedsiębiorstw wodociągowych prośbę o rozważenie zagospodarowania wód opadowych. W tegorocznej konferencji, pt. „BYDGOSKA RETENCJA +2050 – Standardy dla wód opadowych – modelowanie, projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja” zaprezentowano standardy, które stworzyliśmy po konsultacji z ekspertami z tych ośrodków w Polsce, które mają własne doświadczenia i osiągnięcia w tym zakresie – podkreśla prezes MWiK.
Konferencja miała formę warsztatów, podczas których prezentowano i omawiano przygotowane propozycje. W efekcie dążyliśmy do opracowania zwięzłych i przydatnych materiałów przede wszystkim w projektowaniu, modelowaniu, wykonawstwie, eksploatacji i innych aspektach zagospodarowania wód opadowych. Stworzone pierwsze standardy dla wód opadowych zamierzamy rozpowszechnić, tak by i inne miasta mogły skorzystać z wypracowanych w Bydgoszczy wzorców.