Wydarzenia
- Aktualności
- Konferencje
- deszczówka w budowie
- Katalog zielono-niebieskiej infrastruktury
- Kalkulator MWiK
- Przetargi
- Sprzedaż nieruchomości
- Dołącz do nas - oferty pracy
- Dla Obligatariuszy
- Klauzula informacyjna
- Deklaracja dostępności
- Dostępność podmiotu publicznego
Biuro Obsługi Klienta
- Cena wody i ścieków
- Jakość wody
- Regulamin
- Usługi specjalistyczne
- Chcę załatwić
- DRUKI DO POBRANIA
- Kontakt z nami
- Praca
O nas
Infrastruktura
- Oczyszczalnia ścieków
- Instalacja Termicznego Przekształcania Osadów
- Stacja uzdatniania wody
- Zdroje uliczne
Projekty Unijne
- BYDGOSKI SYSTEM WODNY I KANALIZACYJNY
- BYDGOSKI SYSTEM WODNY I KANALIZACYJNY II
- Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych, na terenie miasta Bydgoszczy
- MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW KAPUŚCISKA – II ETAP ORAZ WYKONANIE INTELIGENTNEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIASIECIAMI WOD.-KAN.
O retencji w Hali Pomp
8.11.2018 w Hali Pomp rozpoczęła się dwudniowa konferencja naukowo-techniczna, w której wzięli udział specjaliści MWiK, eksperci, przedstawiciele ośrodków naukowych w kraju. Konferencja „Bydgoska retencja +2050 -Standardy dla wód opadowych - modelowanie, projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja" jest kontynuacją projektu o nazwie „Bydgoska retencja +2050” i ważnym etapem weryfikacji bydgoskich osiągnięć w zakresie zagospodarowania wód opadowych i roztopowych.
Koncepcja konferencji zakładała dyskusję oraz warsztaty problemowe związane ze standardami (wytycznymi) jakości usługi odwodnienia miast. Prezentowane były doświadczenia istniejących operatorów z miast, które zrealizowały zadania inwestycyjne i eksploatują konkretne obiekty i sieci. Na warsztatach w grupach tematycznych przygotowane wcześniej propozycje standardów były omawiane i udoskonalane. W efekcie prac mają powstać zwięzłe i przydatne materiały, które zostaną upublicznione. Zamysłem jest, by mogły mieć zastosowanie nie tylko w Bydgoszczy, ale także w innych miastach. Opracowane standardy będą wkładem bydgoskich Wodociągów w tworzenie dobrych wzorców, dzięki którym problemy związane z zagospodarowaniem wód opadowych i roztopowych będą rozwiązywane w sposób systemowy i najbardziej korzystny dla mieszkańców – podkreśla Prezes MWiK Stanisław Drzewiecki.
W drugim dniu konferencji zaplanowano wycieczkę fakultatywną, podczas której uczestnicy konferencji zwiedzili pilotażową stację badawczą wód opadowych, która zainstalowana jest na terenie Stacji Uzdatniania Wody SW4 Czyżkówko w Bydgoszczy.