Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Wydarzenia

Biuro Obsługi Klienta

O nas

Infrastruktura

Projekty Unijne

Konferencja pt. "Jakość wody w basenach"

 

IMG 9889Za nami  konferencja pt. „Jakość wody w basenach”. Celem tej konferencji było m. in. rozpoczęcie dyskusji nad problemami związanymi z zapewnieniem właściwych warunków technicznych i sanitarnych w obiektach basenowych, wymiana doświadczeń z zakresu badań nad jakością wody w basenach, omówienie skutków związanych z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

O jakości wody w basenach dyskutowaliśmy w Światowym Dniu Wody, który od 1992 roku obchodzony jest właśnie 22 marca. To nieprzypadkowa zbieżność. Woda, która w Bydgoszczy dostarczana jest do obiektów basenowych, to produkt Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy – Spółka z o.o., to ta sama czysta, zdrowa, bogata w ważne dla człowieka minerały woda, którą każdego dnia dostarczamy mieszkańcom miasta i którą bydgoszczanie mogą pić bez obaw prosto z kranu… Co zrobić, by ten znakomity stan wody bydgoskiej utrzymać także w basenach? Jakie wprowadzić rozwiązania technologiczne, by woda użytkowana w basenach była wolna od mikroorganizmów i związków stanowiących zagrożenie dla zdrowia użytkowników? Jakie działania, technologie zastosować, by korzystający z basenów, pływalni, ośrodków rekreacji wodnej mogli czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo?

To pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi podczas naszej konferencji. Pytania ważne zarówno dla osób zarządzających pływalniami, które są odpowiedzialne za zapewnienie właściwych warunków technicznych i sanitarnych w obiektach basenowych, sportowych czy  rekreacji wodnej, w których znajdują się pływalnie i urządzenia wodne przeznaczone do użytku publicznego, jak i dla użytkowników. Bo wszyscy, którzy korzystają z obiektów basenowych i wodnych kąpieli, chcą mieć pewność, że są w nich bezpieczni.

Nasza konferencja ma zasygnalizować Państwu, jak złożony jest problem ochrony wody basenowej, jak wielokierunkowych wymaga zabiegów i uwarunkowań, które trzeba spełnić, by utrzymać właściwą jakość wody w basenach i sprostać w tym zakresie zaleceniom Światowej Organizacji Zdrowia.

Poniżej zamieszczone są streszczenia refertów wygłaszanych podczas konferencji.

 

DSC 0003DSC 0010DSC 0011DSC 0031DSC 0035

 IMG 9923