Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Wydarzenia

Biuro Obsługi Klienta

O nas

Infrastruktura

Projekty Unijne

Kontrola deszczówki

Czytaj więcej...Rodzaj kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy

Na terenie miasta Bydgoszczy kanalizacja deszczowa (587 km) obejmuje:

Czytaj więcej...

Pierwsze poidełka

Picie wody z kranu korzystnie wpływa na nasz organizm, a u najmłodszych zapobiega wielu chorobom, w tym otyłości - twierdzą lekarze i dietetycy. W części bydgoskich szkół Miejskie Wodociągi postawią poidełka, z których uczniowie będą pić wodę prosto z  sieci wodociągowej. Zainteresowanie zgłosiły także niektóre instytucje.

Estetyczne i wygodne w użyciu zdroje z pitną wodą, tzw. poidełka, to sposób, by wszystkim zapewnić wygodny dostęp do czystej, bezpiecznej i zdrowej wody, którą można pić bez obaw prosto z kranu. Poidełka zostaną zamontowane w 20 szkołach, które dotąd zgłosiły wnioski do bydgoskich Wodociągów. Miejsce zainstalowania wodotrysków jest uzgodniony z dyrekcjami placówek. Poidełka staną także w Operze Nova, Urzędzie Miejskim i Wojewódzkim.

Czytaj więcej...

woda bydgoska

Ugasić pragnienie – nic prostszego! Nie trzeba daleko szukać! Strumień lodowatej wody prosto z kranu szybko wypełnia szklankę z plastrem cytryny. Jeszcze tylko listek mięty i ... nie tylko można pić bez obaw, ale i ze smakiem! To nie scenariusz reklamy, lecz rzeczywistość bydgoska.

Bydgoszcz ma dwa ujęcia, z których czerpie wodę dla swoich mieszkańców. Jedno z nich to ujęcie głębinowe,  usytuowane w Lesie Gdańskim. Woda na tym ujęciu pobierana jest ze studni plejstoceńskich, które mają głębokość od 60 do 400 m. To doskonałej jakości woda, która swoimi parametrami zbliżona jest do wody
źródlanej, a więc bogatej we wszelkie minerały.

Czytaj więcej...

Ścieki płyną od sąsiadów

 Ponad 40 tys. m sześć. ścieków w ciągu roku trafi do kanalizacji miejskiej w Bydgoszczy z Gminy Sicienko. To efekt porozumienia podpisanego pomiędzy wójtem gminy, a bydgoskimi Wodociągami. W środę (27.02) pierwsze ścieki gminne spłynęły do bydgoskiej sieci i trafiły do oczyszczalni.

Czytaj więcej...