Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Wydarzenia

Biuro Obsługi Klienta

O nas

Infrastruktura

Projekty Unijne

BYDGOSKA DESZCZÓWKA NAGRODZONA

smartcityDobry projekt to taki, który przyniesie miastu i jego mieszkańcom wymierne korzyści. Podczas tegorocznego Smart City Forum – kongresu poświęconego inteligentnym miastom, ich rozwojowi i funkcjonowaniu, nagrody przyznano najlepszym – w tym także Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Bydgoszczy!

Doceniono nas „za budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej”. Bydgoski projekt został wyróżniony w kategorii Inteligentne rozwiązanie na ogólnopolskim forum dzięki głosom niezależnej Kapituły Konkursowej, która uznała MWiK za autorytet w swojej dziedzinie.

Statuetkę Smart City Solution 2017 odebrał Prezes MWiK Stanisław Drzewiecki w towarzystwie Wiceprezydent Bydgoszczy Marii Wasiak.

Nagroda jest dla nas cenna tym bardziej, że potwierdza, jak ważne i nowatorskie działania podejmujemy, a cieszące nas IV miejsce w ostatnim Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji za 2017 rok nie jest przypadkowe! Prezes Stanisław Drzewiecki podkreśla, że „nasz projekt z ubiegłego roku, dotyczący budowy i przebudowy oraz dostosowania kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych – [to] jedyny projekt, ze wsparciem UE w Polsce, rozwiązujący problem zagospodarowania wód odpadowych w skali całego miasta. Poza osiągnięciami technicznymi najbardziej cieszy fakt, że jako spółka miejska spełniamy oczekiwania mieszkańców, którzy szukają w nas wsparcia w wielu społecznych inicjatywach i życiowych problemach”.

b_250_150_16777215_00_images_A__D19B.jpg